Botaanikaaia kaart

Tallinna Botaanikaaed (TBA) asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961.a. Botaanikaaed munitsipaliseeriti 1995. aastal. TBA tegevusaja jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad ( üle 8000 taksoni ja sordi). Botaanikaaia õueala avati külastajatele 1970. ja kasvuhooned 1971. aastal.

 TBA on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni (ABBG) ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni (BGCI) liige vastavalt alates 1992. ja 1994. aastast.

 Tallinna Botaanikaaia Sõprade Selts asutati 1995. aastal.

Ümbruskond

Kui plaanid külastada Tallinna botaanikaaeda, soovitame tutvuda ka ümbrusega. 

Loe edasi vaatamisväärsuste kohta:

Vaatamisväärsused

Tallinna Teletorn

Pirital Kloostrimetsas asuv Tallinna Teletorn on 314 meetri kõrgune Eesti kõrgeim hoone. Teletorn on populaarne kultuuri- ja vabaajakeskus.

Kaugus botaanikaaiast: 500 m.

Pirita kloostri varemed

Pirita jõe kallaste kohal kõrguvad Pirita kloostri varemed. Kloostrihoone pärineb 1407. aastast, kui siin asutati Vana-Liivimaa suurim nunnaklooster.

Kaugus botaanikaaiast: 3 km

Pirita promenaad

Kauaaegne lemmik jalutajate, rulluisutajate ja jalgratturite seas. Kahe kilomeetri pikkune asfalteeritud tee lookleb mööda rannikut Kadriorust Piritale.

Kaugus botaanikaaiast: 4,5 km

Pirita rand

Populaarne ja suurim rand Tallinnas, suurepärane koht ajaveetmiseks kuumal suvepäeval ja romantilisteks jalutusteks jahedamal ajal.

Kaugus botaanikaaiast: 4 km